Spotkanie z przedstawicielami środowiska gospodarczego

W dniu 19 czerwca 2013 r. odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli przedsiębiorstw oraz środowiska akademickiego, inicjujące pracę nad wypracowaniem „Zasad współpracy Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego ze środowiskiem gospodarczym i instytucjami rynku pracy w zakresie jakości kształcenia”.

Spotkanie rozpoczęło się prezentacją Pani Kanclerz Krystyny Nowak – Kierownika Projektu na temat jego głównych założeń (PREZENTACJA PDF). W dalszej części rolę gospodarza przejęła Pani dr inż. Jolanta Tomaszewska – Koordynator zadania dot. wdrożenia modułu zarządzania jakością kształcenia. W spotkaniu uczestniczyli m. in. przedstawiciele Purinova sp. z o. o., PESA Bydgoszcz S A, Kujawsko Pomorskiego Związku Pracodawców i Przedsiębiorców oraz Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości działającego przy UMK w Toruniu.

W trakcie dyskusji podkreślono wysoką istotność działań związanych pracami nad dostosowywaniem oferty dydaktycznej uczelni wyższych do potrzeb rynku oraz wyartykułowano potrzebę zaangażowania przedstawicieli pracodawców w proces dydaktyczny.